Příroda,jóga,čínská medicína.

Jde to vůbec dohromady?Myslím,že ano.Co to je vlastně příroda?Je to les,kde máme rádi ticho nebo louka,kde si rádi sedneme,či hory kde si dáme do těla při zdolávání vrcholů.Nebo jsme to my lidé,kteří jsme vtáhnuti do víru "tance" dnešní zdivočelé doby.Ano,jsme součástí přírody.Jenom nějak na to zapomínáme.Máme tolik problému,že s ní ztrácíme kontakt.My totiž ten kontakt pomalu a jistě nemáme ani se svou rodinou.Za chvíli nebudeme rozumět ani sobě. 

Co je to jóga? 

Je to cvičení nebo něco jiného? Je to určitým způsobem věda,ale také životní styl.Přestože vznikla v Indii před více než 5.tisíci lety,přesto krásně zapadá do dnešní doby.Je to vlastně nauka, jak zvládat dnešní problémy cvičením nejen těla, ale i mysli.To proto,abychom si užívali  života plnými doušky a nehroutili se pod tíhou dnešní doby plné stresů a nervozity. 

A co čínská medicína? 

Ta je stará asi 3.tisíce let a stále přežívá ba dokonce je u nás na Západě čím dál,populárnější.Čím to asi bude?

Možná to bude tím, že stále něco hledáme,máme stále hlad po věcech nových.

K čemu nám může být čínská medicína?

Učí nás  více vnímat své vlastní tělo.Učí nás pracovat s energií, která nás obklopuje nebo proudí v naších energetických drahách,akorát že my o ní nevíme.

Je to vlastně léčba preventivní.

Čínská medicína nás vlastně učí dobít své vlastní  baterky .

 

Vidíte sami,že tyto čtyři slova "příroda,jóga i čínská medicína spolu souvisí.

To jsou tři směry,které se mi staly životní náplní i radostí .Rád se s Vámi o ně podělím formou těchto webových stránek i e-shopů.

 

 

Prostě:"Příroda je mocná čarodějka"

 

 

Váš učitel jógy a masér čínských masáží "TUINA"

                                                                               Miroslav