ČÍNSKÉ MASÁŽE "TUINA"

MASÁŽE


Tradiční čínská medicína vnímá lidské tělo diametrálně odlišně,na základě teorie Jin a Jang,5 elementů,teorie energie a krve.

Jde o velmi dokonalou a nadevše účinnou metodu ručních technik,pomocí kterých terapeut působí na určité kanály našeho těla,uvolňuje napětí ve svalech,psychické napětí,přivede nemocného do pohody atd.

Kromě toho "Tuina" svou širokou paletou pohybů působí také na akupunkturní body,tím se rychleji dosáhne potřebného efektu.Tento způsob léčby je velmi příjemný a účinnýTerapeutické metody se zaměřují na regulaci porušené bioenergetické rovnováhy organismu a zahrnují léčbu podle systému podobnosti a též léčbu na energetických meridiánech a čakrách.

Podobu masáže působí tlak na opěrný pohybový aparát,svalový systém a spojovací tkanivo,ve kterém jsou uloženy nervové dráhy. Poprvních procedurách se u fyzicky starších a netrénovaných osob,může ukázat pocit jako po fyzickém tréninku.

Hloubková masáž znamená bio-dynamickou korekci.Navrací elastičnost a systematičnost pohybového aparátu,včetně páteře.

Výsledkem je aktivace lymfatického toku a krevního oběhu v hlubokých vrstvách tkání a především se koriguje harmonický tok nervových impulsů vegetativního systému.

Masáž je zároveň diagnostikou a korekcí svalové nerovnováhy.Masáž odstraňuje únavu,svalové křeče,nervové napětí,bolesti zad,šíje,hlavy,stimuluje krevní a lymfatický oběh,odplavuje toxické látky,uvolňuje svaly,klouby i šlachy atd......